Gabinet psychologa

Psychologia to kierunek studiów na wyższych uczelniach od lat jest oblegany. Nic dziwnego, bo jest to niezwykle ciekawa dziedzina, która daje szansę na satysfakcjonującą prace.

Osoby po tym kierunku często zatrudniają się w zagranicznych firmach i pracują w reklamie, inne zajmują się psychologią sportu a jeszcze inne trafiają do telewizji. Największa jednak liczba absolwentów liczy na pracę na oddziale szpitalnym, która jest uzupełniania pracą w prywatnym gabinecie. Aby móc mieć gabinet psychologiczny trzeba mieć skończone studia na tym kierunku i uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu. Praca w gabinecie jest dobrze płatna, bo nie brakuje osób chętnych na terapię, ale też jest trudna i obciążająca psychicznie.

psycholog blog
fot. pixabay.com cc0

Kiedy iść do psychologa?

Do gabinetu psychologa trafiają osoby z bardzo różnymi problemami. Niezmiennie dużą grupę stanowią małżeństwa i pary przeżywające kryzys w związku, które zastanawiają się nad rozstaniem. Terapie małżeńskie okazują się być bardzo skuteczne, dlatego warto skorzystać z tej możliwości zanim ktoś zdecyduje się na rozwód. Kolejna grupa osób trafiających do gabinetu psychologa to osoby cierpiące na depresję i zaburzenia lękowe. Jest to prawdziwa plaga naszych czasach. Na depresję, co roku zapada kilka milionów Polaków na szczęście chorobę tę można skutecznie leczyć.

Psycholog zajmuje się także zaburzeniami związanymi z procesem starzenia takimi jak na przykład otępienie starcze. Trafiają, więc do gabinetu osoby mające problem z pamięcią i codziennym funkcjonowanie. Psycholog może być też pomocy, gdy występują zaburzenia odżywiania takie jak anoreksja i bulimia.

tekst: gieldatekstow.pl

polecane strony: Psycholog Lublin Psychoterapia Lublin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s