Wizyta u psychologa

Pierwsza wizyta u psychologa dla wielu może stanowić nie mały problem. Sam stres związany z czymś nowym może poważnie zamieszać w głowie. Nie powinniśmy się jednak przejmować. Psycholog jest po to, aby pomóc nam w walce z problemami. Jest takim naszym przyjacielem, który poprowadzi za rękę w trudnych chwilach. Warto więc jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychologa.

Pierwsza wizyta u psychologa

Generalnie pierwsza wizyta w gabinecie psychoterapii powinna rozpocząć sie dużo wcześniej. Wpierw bowiem, powinniśmy znaleźć odpowiedniego terapeutę i umówić spotkanie. Psychoterapeuci najczęściej umawiają swoje sesję telefonicznie w związku z tym powinniśmy znaleźć numer telefonu np. za pomocą wyszukiwarki internetowej.

Dobrze sprawdzić opinie o psychologach na specjalistycznych forach, portalach społecznościowych lub lokalnych portalach zrzeszających mieszkańców danego miasta. Tym samym będziemy mieli możliwość wstępnej selekcji i wybrania tego naszym zdaniem najlepszego specjalisty. Rekomendacje są bardzo ważne – w końcu lepiej wybrać kogoś z polecenia. Kogoś, kto wiemy że jego pomoc jest skuteczna.

psycholog - pierwsza wizyta u psychologa
fot. pixabay.com cc0

Pierwsze sesje z terapeutą, to tzw. konsultacje psychologiczne. Trwają zwykle od 1 do 5 sesji podczas których psychoterapeuta dokonuje rozpoznania problemu i stawia diagnozę. Dopiero w ich następstwie rozpoczynana jest właściwa terapia.

Do samej wizyty należy podejść bez nerwów. One są nie potrzbne i potrafią dodatkowo zaburzyć samą istotę problemu. Psycholog na pierwszym spotkaniu na pewno będzie w stanie wytworzyć miłą atmosferę pełną zrozumienia i zaufania. Tylko dzięki temu pacjent będzie w stanie w 100% otworzyć się przed drugim człowiekiem, a sama terapia będzie skuteczna. Gwarantuję, że na kolejne spotkanie udasz się bardziej pewny siebie i rozluźniony – w końcu pierwszy raz jest zawsze najtrudniejszy.

podsumowując:

  • wyszukaj odpowiedniego psychologa np. za pomocą internetu
  • znajdź opinię na temat terapeuty, albo poradź się znajomych którzy korzystali z jego usług
  • umów się na wizytę w dogodnym dla siebie terminie
  • nie stresuj się – psycholog jest po to, aby pomóc
  • udaj się na konsultacje psychologiczne i pozwól zdiagnozować problem który Cię trapi
  • przejdź do właściwej psychoterapii

Jeśli chodzi o ceny poszczególnych wizyt – będą się one róźnić w zależności od miasta i regionu kraju. Samo doświadczenie terapeuty też bez wątpienia wpłynie na koszt terapii. Najczęściej cena oscyluje w granicach 90-150 zł za 50 minutową sesję terapeutyczną.

źródła:

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s